Michal Prokop vystoupí v Lucerně s Framus Five. Zde je obsazení:
Michal Prokop akustická kytara, zpěv, harmonika
Luboš Andršt –kytara
Jan Hrubý –housle
Jan Kolář – klávesy
Zdeněk Wimpy Tichota – baskytara
Pavel Razím – bicí
Jiří Šíma – saxofony
Roman Němec - trumpeta
Pro mnohé kritiky a fanoušky je Michal Prokop nepřekonatelný zpěvák, který svou plodnou hudební kariéru, jež bývá spojována s kapelou Framus Five a hudebními žánry blues, rock a soul, zahájil už v době vysokoškolských studií v 60. letech. Hudební osobnost s širokým záběrem činností - skladatel, kytarista, moderátor, bývalý politik, je nositelem významných ocenění jako jsou Řád umění a literatury Francouzské republiky (1995), titul nejlepší zpěvák 1. československého Beatového festivalu v Praze (1967) nebo zpěvák roku časopisu Melodie (1988) a držitel několika platinových a zlatých desek a dvojnásobný člen Beatové síně slávy Radia Beat (2007, 2017) a člen Síně slávy cen Anděl 2018..
Pěveckou kariéru zahájil v roce 1967, kdy se poprvé postavil k mikrofonu v amatérské kapele, kde doposud hrál jako sólový kytarista. Hned koncem tohoto roku se stal se svou kapelou již s názvem Framus Five, překvapením 1. československého Beatového festivalu v pražské Lucerně. S rhythm and bluesovým repertoárem, do té doby u nás takto stylově neslýchaným, natočil v roce 1968 první album "Blues In Soul". V roce 1970 pak následovalo druhé album, již s kompletně původním repertoárem, jehož klíčovou skladbou byla dvacetiminutová skladba Město ER s textem básníka Josefa Kainara, kterou na nahrávce spolu s Framus Five doprovodil velký studiový orchestr. Po téměř desetileté pauze, vyplněné nepříliš úspěšnou sólovou dráhou v klasické komerční popmusic se vrátil na rockovou scénu třetím albem "Holubí Dante" a s obnovenou sestavou skupiny, v té době z ideologických důvodů již označované jako Framus 5.
V roce 2014, po třiceti letech, se znovu dočkala reedice kultovní deska „Kolej Yesterday“, klenot domácí hudební scény, čítající hity „Blues o spolykaných slovech“, „Bitva o Karlův most“ nebo „Kolej Yesterday“. Album, původně vydané pod značkou Panton v roce 1984, představovalo začátek harmonické spolupráce s již zesnulým klávesistou Petrem Skoumalem, houslistou Janem Hrubým a básníkem Pavlem Šrutem, která pokračovala dvěma studiovými nahrávkami „Nic ve zlým“ a „Snad nám naše děti…“, po němž se Michal Prokop až do roku 2006 odklonil od aktivní umělecké dráhy a koncertoval výjimečně buď v akustickém triu s Janem Hrubým a bluesovým kytaristou Lubošem Andrštem (v této komornější a repertoárově odlišnější podobě koncertují dodnes a v roce 2004 vzešlo z tohoto společného hraní album „Unplugged") nebo v rozšířené podobě Michal Prokop a Friends.
V období 90. let až po zmíněný rok 2006 se Michal Prokop v největší míře věnoval dalším oblastem zájmů. Vedle politických aktivit dominovalo moderování vlastního diskusního pořadu Krásný ztráty, vysílaném v České televizi úctyhodných čtrnáct let a za svoji existenci jeho prostřednictvím představil divákům tisíc hostů. Opětovné koncertování a návrat do povědomí posluchačů přišel s albem „Poprvé naposledy“ pod hlavičkou vydavatelství SONY BMG, které bylo oceněno zlatou deskou. O rok později v roce 2007 získal stejné ocenění záznam koncertu z pražské Lucerny „Live 60“, uspořádaného k autorovým kulatým šedesátým narozeninám. V témže roce 2007 vstoupil poprvé do Beatové síně slávy a to v kategorii osobnost. S následujícími lety přibývalo koncertních a autorských aktivit, aby v roce 2010 začal připravovat materiál pro další studiové album, jež neslo název „Sto roků na cestě“, vydaném agenturou Joe’s Garage v roce 2012. To vystoupalo na stupínku ještě výše v porovnání s deskou „Poprvé naposledy" a bylo platinové. Produkce alb však nekončí, protože v roce 2014 vyšel limitovaný dvoudiskový záznam (CD+DVD) Vánočního koncertu Michala Prokopa a Framus Five z pražského divadla Archa, kterým oficiálně a v původních kulisách televizního studia zakončil vysílání pořadu Krásný ztráty, a to ve společnosti významných hudebních hostů, slovenské zpěvačky Jany Kirschner, legendy českého folku, kytaristy a zpěváka Wabiho Daňka a virtuózního kytaristy Lubomíra Brabce.
V roce 2016 v rámci oslav svých sedmdesátin na festivalu Krásný ztráty Live 70 v Lokti nad Ohří zahrál se skupinou Framus Five a Karlovarským symfonickým orchestrem ve světové premiéře rozsáhlou skladbu Město Er, kterou otextoval v roce 1970 básník Josef Kainar a která od gramofonové nahrávky v témže roce na druhé album Framus Five nikdy nebyla živě provedena. Stejnojmenné album vyšlo při této příležitosti v reedici znovu, i jako vinylové LP. Záznam z koncertu v Lokti odvysílala Česká televize v roce 2017, v roce padesátého výročí vzniku skupiny Framus Five, která na základě hlasů posluchačů Radia Beat vstoupila rovněž do Beatové síně slávy a to v kategorii kapela.
V březnu roku 2019 byl pak Michal Prokop uveden do Síně slávy České hudební akademie Anděl.
OFICIÁLNÍ WEB: WWW.MICHALPROKOP.CZ